تبلیغات
 روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین - دیدار استاندار با کارکنان اداره اوقاف وامور خیریه استان قزوین

به گزارش روابط عمومی جناب آقای طاهایی استاندار محترم قزوین و هیئت همراه ایشان ضمن بازدید ازبخشهای مختلف اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین باکارکنان این اداره کل نیز نشست صمیمی در محل سالن کنفرانس داشت و به سوالات آنها پاسخ داد .

در ابتدا حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای انصاری ضمن توضیح در خصوص بخش های مختلف اداره و اهمیت فعالیتهای آنها گفت : اوقاف یک مجموعه ای است که شاید از هر جهتی بشود گفت گسترده ترین مسئله اجرائی دولت میباشد که بالغ بر 1500 باب مسجد داریم و حدود 300 امامزاده و 130موقوفه داریم

انصاری ضمن بیان اینکه اوقاف یک مجموعه کاملا دینیست گفت : تحولات زیربنایی ایجاد شده که ازجمله آنها خیلی ازمشکلات بزرگ ومهم مردم در حوزه وقف میباشد که پس از حضور اینجانب حل و فصل گردیده است .

وی ادامه داد : در حوزه فرهنگی با وجود اینکه ما کار فرهنگی نداشتیم و اداره فرهنگی بعد از بنده تاسیس شده و با وجود کارکرد این دستگاه در بعضی از امور فرهنگی مانند مسابقات قرآن و ... رتبه اول را در سطح کشور کسب کردیم و قزوین به عنوان پایلوت فرهنگی اقدام به برگزاری اولین مراسم جشن بزرگ تکلیف کرده است. که تاکنون چنین برنامه ای از سوی هیچ دستگاه متولی فرهنگی دولتی انجام نشده بود

انصاری گفت: اوقاف ردیف فرهنگی در بودجه دولتی ندارد و نیاز است در بودجه این اداره کل ردیفی برای این منظور در نظر گرفته شود.

در ادامه این دیدار استاندار محترم استان قزوین با امیدواری به پیشرفت رو به رشد این اداره کل در فعالیتهای اقتصادی و فرهنگی گفت: همه ما در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم و باید دغدغه این را داشته باشیم و با توجه به سخن مقام معظم رهبری که می بایست بقاع متبرکه به قطب فرهنگی تبدیل شوند این اداره کل بتواند در نهادینه کردن فعالیتهای فرهنگی در بقاع و مساجد تلاش مضاعفی داشته باشد.

طاهایی گفت: انصاری با دلسوزی کلیه کمبودهای اوقاف را چه از لحاظ فرهنگی و چه از لحاظ اقتصادی بیان کردند. و به قطع یقین شما مشکلاتی دارید و می بایست پتانسیل مردم را به کار گیرید و اوقاف و سازمان تبلیغات دو نهاد مذهبی همدیگر را کمک کنند و این راه ارزشمند مردم را به خروجی مناسبتری می رساند.

طاهایی در ادامه افزود داشته های وقفی را به سرمایه زیاد وقف تبدیل کنیم موقوفات و سنت وقف احیا شود و باید مراقب بشویم چرا که در زمان رژیم سابق یکی از دستگاههای بدنام اوقاف بوده و نیات واقفین انجام نمی پذیرفت و از این روی اوقاف از حساسیت بیشتری برخوردار است و ما باید از سرمایه های اعتقادی مردم حسن بهره برداری را داشته باشیم و بتوانیم کمک کنیم مجموعه تلاشها در عمران و تعمیق دین در بین جامعه باشد.طبقه بندی: اخبار روابط عمومی، 
دنبالک ها: فارس - راسخون،
نوشته شده در سه شنبه 15 اردیبهشت 1388 توسط مجید سرکار | نظرات ()