تبلیغات
 روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین - طی مراسمی از واقفین معلم موقوفات استان قزوین به مناسبت سالگرد بزرگداشت استاد شهید مرتضی مطهری تجلیل به عمل آمد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین ، مراسم بزرگداشت مقام شامخ معلم و ولادت با سعادت بانوی صبر واستقامت حضرت زینب (س) در امامزاده حسین (ع) برگزار گردید .

در این مراسم حجت الاسلام  والمسلمین حاج آقای شفیعی گفت : در قرآن کریم خداوند قادر و متعال  می فرما ید پیامبران را مبعوث کردیم که مرد را هم پرورش بدهند و هم آموزش و اگر هرمعلمی بداند که شغل انبیاء را برگزیده قدر خودش را میداند .

وی در باره استاد شهید مطهری ادامه داد جمله ای که در وصف این عالم بزگوار می توانم بگویم این است که در سنه 58 دشمن کور دل عالمی از دست ماگرفت که در شهادت او دو مرجع تقلید گریه کردند یکی امام راحل وقتی خبرشهادت مطهری را به ایشان رساندند دستمال به دست گرفته و گریه کردند امامی که وقتی خبر شهادت حاج مصطفی را به او دادند فرمود انا اله و انا الیه راجعون و دیگر بزرگواری که وقتی خبر شهادت این مرد بزرگ را به او دادند گریه کرد حضرت آیت الله العظمی علامه طبا طبایی بود .

شفیعی ادامه داد آما دشمن نتوانست مقصود این استاد عزیز را ازبین ببرد و فقط شخص ایشان را ترور کرد ولی تمام نوشته های ایشان بدون استثناء برای مردم خوب بوده واز آن بهره فراوان میگیرندالبته برای نسل جوان و آنهایی که در حوزه تعلیم وتربیت هستند بیشتر مورد استفاده میباشد .  

حاج آقای شفیعی در خصوص بانوی اسلام حضرت زینب نیزگفتند ولادت این بانوی مکرمه در سنه پنجم اتفاق افتاد این بانو مصیبتهای زیادی را در طی دوران زندگی به خود دید که اولین مصیبت ایشان در سن 5 سالگی بود که پیامبر اسلام در سنه 11 از دنیا میرود .

 

 

آنقدر مصیبت های وارده به این بانو بزرگوار زیاد و غیر قابل تحمل است که خانم حضرت زینب (س)میفرماید اگر این مصبت های که به جان من ریخته اند به روز روشن میریختند شب تاریک میشد .

و سپس حاج آقای انصاری مدیر کل اوقاف وامور خیریه استان قزوین ضمن عرض تبریک به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) و  روز معلم و روز کارگر گفت : رسالت و حرکت انبیاء را خداوند تعیین میکند و دو چیز در رسالت انبیاء نهفته است یکی بعد تزکیه و دیگری بعد تعلیم میباشد . در بعد تزکیه میبینیم موضوع به قدری مهم است که بیش ازدو سوم قرآن کریم  دارای آیاتی میباشد که محور آنها تزکیهو خود سازی و اخلاق میباشد .

وی ادامه داد آنهایی که اهل علم هستند اینها پله هایی از درجات را طی میکنند و انجایی که شناخت پشتوانه نباشد انسان زود گمراه میشود .

در پایان ازمتولیان معلم موقوفات استان قزوین آقایان محمود مولاوردیخان ، عبدالله غفاری ، علی اصغر پروینیان ، عنایت الله امینی ، محمد کاظم اخوی زادگان و خانم صغری رفعت پور و حضرت حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای شفیعی به عنوان امام جمعه امامزاده حسین (ع) قزوین با اهداء لوح وهدایایی تقدیر و تشکر به عمل آمد .طبقه بندی: اخبار روابط عمومی، 
برچسب ها: تجلیل از واقفین معلم،  
نوشته شده در شنبه 12 اردیبهشت 1388 توسط مجید سرکار | نظرات ()